Meist räägitakse

Auhinnad ja nominatsioonid

HK Unicorn Squadi tegemisi on märgatud ning tunnustatud nii erinevate auhindade kui ka nominatsioonidega. 

Parim sooteadlik MTÜ 2024

Väljaandja:Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskus ENUT
05.06.2024

Peapreemia kategoorias "Tegevused / tegevuste sarjad teaduse ja tehnoloogia populariseerimisel"

Väljaandja:Eesti Teadusagentuur 14.11.2023

Aasta
innustaja
2020

Väljaandja:Vabaühenduste Liit 29.11.2020

Giving Back Powerhouse of 2020 TOP3

Väljaandja:Estonian Startup Awards 2020

Aasta panustaja nominendid

Väljaandja:”Noorte Heaks Tänu”, Haridus- ja Teadusministeerium 29.02.2020

Väärtusliku panuse andja 2019

Väljaandja:Startup Estonia 12.12.2019 

Meediakajastused​

Tagasiside ja osalejate kommentaarid

Laura Nestor

Lapsevanem, unicornlase ema

Minu tütar Friida on HK Unicorn Squadi liige ajast, mil see loodi. Loomulikult ei jäta ta siiani ühtegi tundi vahele. Tema sõnul on kõik projektid äärmiselt põnevad ja lahendused alati arendavad. Erilist rõõmu pakub loomulikult ka see armas traditsioon – kuulsad kaneelisaiad, mida iga tunni lõpuks pakutakse. Lapsevanemana julgen väita, et nende aastatega on Friida huvi tehnoloogia vastu kasvanud ja leiutiste meisterdamine on meie kodus igapäevane.

Lenna Kurnitski

Unicornlane

Olen Merivälja Unicorni grupis selle algusest peale, alustasin juba 2. klassis ja olin siis kõige noorem. Tunnid on väga vahvad ja meil on väga tore grupp, kõik ülesanded on lahedad. Alguses ka veidi hirmutavad, aga kui tehtud saavad, siis on väga hea tunne. Eriti meeldivad meie tüdrukutele kerarobotid ja droonid. Veel meeldivad ühised suvelaagrid, ootame neid juba väga. Siis saab päeva jooksul lahendada mitmeid huvitavaid ülesandeid. 

Andreas Kaju

Lapsevanem, kahe unicornlase isa

Näen vahel suure pettumustundega hinges, kuidas ühiskond surub tüdrukuid liiga ühekülgsetesse rollidesse – sellistesse, kus nad peaksid hoiduma riskidest, tundmatusest, kahtlemisest. See elu oleks tupik nii minu tütardele kui ühiskonnale tervikuna. HK Unicorn Squad on saanud alguse isast, kes mõtleb samamoodi. Olen Taavile ja kogu tiimile tänulik, et nad on pettumuse pööranud lahenduseks, mis toob Eestile veel selliseid vilju, mida me ette kujutadagi ei oska! 

Merete Tiik

Unicornlane

Unicorn Squad õpetab tehnoloogiat huvitaval ja vahel ka naljakal viisil. Viimaste kuude jooksul olen puutunud kokku asjadega, millest varem olin ainult kuulnud. Nii mõndagi on avastatud ja palju on veel avastada.

Kristel Peterson

Juhendaja

Unicorn Squadi ringi vedades süveneb iga korraga minu veendumus, et nende superägedate tüdrukute ees saab olema maailm valla ning ükski nõme stereotüübi-koll neid ei kammitse. Teisalt on juhendajatöö andnud mulle endale kõvasti südikust juurde, nii et julgesin ette võtta pivoti isiklikus professionaalses karjääris. 

Merike Tiik

Juhendaja ja lapsevanem

Unicorn Squad äratab tüdrukutes huvi tehnoloogia valdkonna vastu, nad on julgemad ja enesekindlamad ise avastama seda maailma, otsima loogikat ja seoseid oma argipäevas. Ühisele avastusrõõmule lisaks pakuvad tehnoloogiatunnid tüdrukutele ägedaid hetki suurepärases seltskonnas, teineteist aidatakse ja toetatakse, antakse nõu ja kuulatakse ära. Usun, et unicornidest saavad tulevikus edukad tegijad, head suhtlejad ja julged pealehakkajad!